30. 1. 2020 - EMA+ spravuje energetická data všech příspěvkových organizací na Vysočině

Od ledna letošního roku využívá kraj Vysočina pro centrální řízení všech druhů energií informační systém EMA+.

28. 1. 2020 - Veřejné zakázky v praxi: Národní elektronický nástroj - pohled zpět i vpřed

Když se řekne NEN, vybaví se zadavatelům Národní elektronický nástroj. Tedy elektronický systém umož­ňující administraci veřejných zakázek v elektronické formě. Systém, který je pro většinu ústředních orgá­nů státní správy povinný a naopak pro nemalou část zadavatelů české republiky zcela dobrovolný. Jaká je však jeho podstata? A co všechno zadavatelům nabízí?

27. 1. 2020 - V Olomouci začala školení používání unikátní softwarové aplikace pro diagnostiku Parkinsonovy choroby

Cereb B-Mode Assist je unikátní softwarová aplikace pro analýzu ultrazvukových snímků mozkových jader, která slouží k lepší diagnostice neurodegenerativních onemocnění jako například Parkinsonova choroba. Jak tuto aplikaci používat v medicínské praxi se od letošního roku školí lékaři v Olomouci a v Praze.

18. 1. 2020 - Češi naučili umělou inteligenci odhalit riziko Parkinsonovy choroby

18. 1. 2020, radiozurnal.cz: Ještě dřív, než se u pacientů s Parkinsonovou nemocí projeví první symptomy onemocnění, jako je třeba typický třes nebo ztráta čichu, dochází ke změnám ve struktuře jejich mozkové tkáně. Z ultrazvukových snímků to umí spolehlivě rozeznat jen několik odborníků na světě. A už rok to dokáže také umělá inteligence vyvinutá v Česku. Jak to pomůže pacientům?

13. 1. 2020 - Facility management EMA+ CAFM zařazen mezi Pozoruhodné produkty 2020

Server BusinessIT již po sedmé vybíral pozoruhodné produkty z oblasti informačních a komunikačních technologií, a ty nejlepší zveřejnil v přehledu na webových stránkách businessit.cz.