2. 3. 2021 - MMR: MS2014+ ukázal své kvality v době covidové

Hlavním účelem Monitorovacího systému evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) pro programové období 2014–2020 (MS2014+) bylo usnadnit přípravu a podávání žádostí o podporu a realizaci projektů financovaných z evropských dotací.

20. 1. 2021 - Forbes.cz: Padesát odstínů šedé kůry. Olomoucká firma TESCO SW zpřesňuje diagnostiku Parkinsonovy choroby

Tyhle odstíny šedi přinášejí mnohem víc vzrušení než vyumělkovaná erotika z profláklé knižní série, v níž jich bylo padesát. Na rozdíl od fiktivního příběhu vylepšují skutečné odstíny reálný svět. Identifikuje je projekt Cereb B-Mode Assist, výrazně zpřesňující diagnostiku neurologických a psychiatrických onemocnění typu Parkinsonovy choroby. Novou diagnostickou metodu, objevenou českým neurologem Davidem Školoudíkem, uvedla do praxe olomoucká společnost TESCO SW.

3. 12. 2020 - Produkt TESCO SW získal cenu Czech DIGI@MED Award za inovativní digitální řešení ve zdravotnictví

Biotechnologická společnost Roche i letos ocenila vítěze soutěže inovativních digitálních a mobilních řešení ve zdravotnictví Czech DIGI@MED Award. Druhý ročník přinesl tři vítěze, kteří obdrželi finanční prostředky na svůj další vývoj a rozšíření, a tři čestná uznání. Desetičlenná porota složená z renomovaných odborníků působících v oblasti farmacie, medicíny, digitálních technologií, obchodu a marketingu letos hodnotila celkem 22 přihlášených projektů.

1. 12. 2020 - jpost.com: Where business thrives in Olomouc

From asset records to the diagnosis of brain diseases.

27. 11. 2020 - BEA campus Olomouc. Místo podnikatelského kvasu

Na pozemku bývalých olomouckých tankových kasáren u řeky Moravy vyrůstá od roku 2010 BEA campus Olomouc. Moderní zázemí pro byznys, vzdělávání a akceleraci malých a středních firem. Za celým projektem je tvrdohlavost a vize podnikatelského samouka Josefa Tesaříka, který hledá cestu, jak přispět k tomu, aby jeho rodné město obstálo v rámci evropské konkurence.