5. 6. 2020 - Mezi zdravím a nemocí je milion odstínů šedi, říká neurolog Školoudík

Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob. Ostravský neurolog prof. MUDr. David Školoudík, Ph.D., společně s partou IT specialistů učí roboty, jak včas odhalit vážné choroby. Jsme na začátku nové éry v medicíně?

13. 5. 2020 - Objem veřejných zakázek zadaných přes NEN loni vzrostl o 29 % na 90 miliard, dodavatelů je o půlku víc

Hodnota veřejných zakázek zadaných přes Národní elektronický nástroj (NEN) loni meziročně vzrostla o 29,2 procenta na 89,6 miliardy korun. To je zhruba pětina celkového objemu zadaných veřejných zakázek. Počet zadavatelů vzrostl o 54 procent na 1509. Počet dodavatelů se zvýšil o 51 procent na 13 555. Vyplývá to ze zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projednala vláda.

17. 4. 2020 - H.P. 36 začínají implementovat EMA+

Společnost TESCO SW a.s. uzavřela smlouvu se společností H.P. 36 s.r.o. na zpřístupnění portálu EMA+ pro její aktivity.

31. 3. 2020 - Připojili jsme se k iniciativě 3D tiskem proti COVID-19 - Olomoucký kraj

Iniciativa „3D tiskem proti COVID-19 – Olomoucký kraj“ sdružuje dobrovolníky a firmy, které mají k dispozici 3D tiskárny a chtějí je využít pro tisk ochranných štítů, které slouží proti šíření viru způsobujícího onemocnění COVID-19. Tyto štíty pak zdarma distribuují do celého Olomouckého kraje do Domovů pro seniory, do lékáren, lékařům a ostatnímu zdravotnickému personálu apod.

19. 3. 2020 - Provoz naší společnosti nepřerušen

Průběžně monitorujeme vývoj situace týkající se aktuální epidemie koronaviru a s tím souvisejícího nouzového stavu v České republice. Za vedení naší společnosti chceme zdůraznit, že nastalou situaci bereme velmi vážně a na prvním místě je pro nás zajištění zdraví Vás, našich zákazníků a obchodních partnerů, a také bezpečnost všech našich zaměstnanců.